Przestroga

Przestroga nr 1:

Co może się stać podczas ładowania pakietu li-pol ?
SCIAGNIJ FILM

Nigdy nie zostawiaj akumulatorów li-pol bez dozoru ! mój akumulator eksplodował podczas standardowego ładowania, tylko krok dzielił od pożaru mieszkania.
Przestroga nr 2:

Oto mój nowy model... składałem go do 4 w nocy żeby ze wszystkimi latac, o 10 rano zostało tylko naładować akumulatory.


I tak też się stało, podłaczyłem ładowarkę jak zawsze na niecały 1A, aku wodorkowe zawsze takim pradem ładowałem aku zawsze to dobrze znosiły aż do dnia dzisiejszego...Jak dla mnie to totalny szok, rozsadziło cały kadłub ! eksplozja była tak silna że 3sztuki aku wyleciały z kadłuba i znalazły się na drugim końcu w pokoju !!! zaznaczam że akumulatory były owinięte taśma izolacyjna i to wszystko otulone gąbką.

Dziura w dywanie wypaliło na maxa

Z ostatniego aku zostało tylko tyle ! nie mam pojęcia gdzie jest srodek aku, mogę powiedzieć tylko tyle że w całym pokoju było pełno popiołu. Naprawdę miałem duzo szczęscia, gdy nastapiła eksplozja stalem dokładnie nad modelem ! ten kawał blachy odbił mi się od głowy całe szczęscie że mam całe oko po prostu szok ...
Niestety nie wiem co mogło być przyczyna, ładowarka automatyczna sprawdzona zawsze rozłancza kiedy trzeba, akumulatory firmy KANNOC(pierwsze i ostatnie jakie miałem) o pojemnosci 800mah (własnie takim pradem były ładowane) . Kolejna przestroga nie kupuj kota w worku, jak kupowac to firmowe... teraz napewno kupie modelarskie SANYO wole się nie denerwować.


Po konsultacji i sprawdzeniu tej firmy "krzak" czyli Kannoc, doszlismy do wniosku że one nie moga byc ładowane tak dużym pradem (jak dla nich) przyrost temperatury był zbyt gwałtowny w efekcie czego stopiła sie izolacja na aku, a następnie wszystkie aku pozwierały się na wzajem... a zatem nie kupujcie tanich nie sprawdzonych aku, ładowac zgodnie z zaleceniami producenta.
Przejdz do strony głównej