Blade Dancer

Z nudy chciałbym przedstawić krótki opis modelu klasy parkflyer Blade Dancer. Jako że miałem juz kilka modeli w tej klasie jak Freed, Flash, Parkmaster3D to po pierwszym locie blade dancerem nie doznałem szoku. Generalnie wszystkie modele lataja podobnie, różnia się tylko zachowaniem w niektórych figurach i prędkoscia lotu. Foto:

Jak dla mnie nieco za wolny do latania na zewnatrz ale to też ma swoje zalety z braku miejsca do latania. Producent podaje wagę 350-400g, o ile druga wartosc jest jeszcze osiagalna, tak ta pierwsza to jakis żart... Zakładajac za słaby silnik o wadze 30g najlżejszych serwach 5g i najlżejszym pakiecie 60-70g nie ma szans na 350g nie mówiac o braku mocy w tej konfiguracji. Lepiej już było odrazu napisać prawdę jak w przypadku zooma i podać prawdziwa wage 390-440g a tego typu modele z EPP po prostu tyle waża. Pozostała sprawa wyposażenia w tym konkretnym przypadku, wszystko musiałem kupic od zera więc koszty to ważna sprawa dla mnie. Zdecydowałem się na serwa Power HD ponieważ sa tańsze o 50% od standardowych hiteców HS55 i do tego ciekawie wypadaja parametrami. Dla porównania Power HD 1600A siła 1,2kg szybkośc 0,10sec !!! i waga 6g czyli jeszcze lepiej niż HS55 i to za pół ceny. Ja już kupujac przyszłosciowo serwa do kolejnego heli kupiłem nieco mocniejsze PowerHD 1900A 1,2kg 0,08sec!!! i waga 9g, w ostatecznym rozrachunku tracę na wadze 11,6g ale odbiłem to sobie na lekim pakiecie w zamian otrzymujac mega szybkie serwa nie do zabicia na trybach i to wszystko tylko za 24zł ;-) żeby nie obsmarkać ich klejem CA zrobiłem podkład z płytki węglowej.

Silnik oczywiscie AXI 2212/34 nie nie nie specjalnie nie brałem /26 jest po prostu lepszy. Regulator jakies badziewie najtańsze jakie było nawet nie będe się przyznawał. Pakiet 800mah waga 68g na 10min starcza więc jest ok Moje zestawienie wyszło 417g więc wynik sredni nie ma szału.
Pierwszy lot 30sec i model wytrymowany ;-) żyletka lepiej niż freed na poziomie zooma bez tendencji do mocnego ukręcania modelu. Zawis nieco brak kierunku, ale można to łatwo poprawić kosztem częsci stałej stat pionowego, sam rawers wychodzi z dużym zapasem. Harrier rool lepiej niż freed ale nieco gorzej od zooma, jakos sam się układa do lotu na wprost heh. Model jak to w klasie EPP o tej wadze nie lubi latać bez silnika i wymaga aby najlepiej ladować na lekkich obrotach. Na ciasnych zakrętach nie ma tendencji do mocnego przepadania i porównałbym to do zooma ale na pewno lepiej od freeda. Podsumowujac krótko, to model typowo do latania na zewnatrz nawet przy srednim wietrze. O hali można zapomnieć od tego sa lżejsze modele z depronu o wadze około 130g. Za 200zł warto kupić BD, choć jego bezpośrednim konkurentem jest zoom za 240zł który nieco lepiej lata ale też jest wiekszy o 8cm rozp i 10cm długosci więc dosć znaczaca różnica.